Hlavní vlastnosti bublinkové fólie
Kdo by neznal bublinky naplněné vzduchem uvnitř tenké polyetylenové fólie? Je to natolik běžná věc, že se nad ní vůbec nepozastavíme. Ale usnadňuje nám život, a tím se řadí k tisícům drobností v domácnosti, bez nichž bychom si museli poradit s určitými obtížemi.
Mechanická ochrana – zabezpečení před mechanickým poškozením předmětů se využívá asi nejvíc. Jde navíc o velmi tenkou vrstvu plastu (tedy relativně nízkou ekologickou zátěž), co dokáže perfektně zastoupit jakékoli jiné řešení. Kdybyste takto měli zabalit kupříkladu dřevěné desky nábytku, které bublinková fólie zvládne zabezpečit před poškrábáním, otlačením a vrypy, museli byste spotřebovat několikanásobně více papíru či jiného plastu.
Tepelná izolace – velmi široké pole uplatnění dává fólii s bublinkami i tepelná nevodivost, resp. izolační vlastnosti, kdy potřebujeme chránit předměty před zmrznutím či prochladnutím, anebo naopak sálavým teplem. Takto lze zabezpečit rostliny v zimní zahradě před mrazem a chránit je před nepřízní počasí při stěhování. S fólií si můžete vypomáhat při práci na zahradě či v garáži, když se potřebujete ve špinavých montérkách posadit na zem, nebo na podlahu. Bublinkovou fólii Praha dobře znají i vodáci a příznivci horské turistiky, kdy slouží jako výstelka pod podlážkou stanu, změkčení sedačky v kánoi, zabezpečení křehkých věcí a potravin v zavazadlech atp.
Zdravotní způsobilost – polyetylen běžně slouží v milionech variací, v průmyslových odvětvích zpracování potravin, výroby hraček, léků, zdravotnických pomůcek, uplatní se v zemědělství a lesnictví, a v mnoha jiných odvětvích lidské činnosti. Bez polyetylenu by se vyráběly injekční stříkačky a infuze pouze ze skla, a nebylo by vůbec možné přivádět např. krev do žíly pacienta na operačním sále. Ze stejného plastu se pochopitelně vyrábí i bublinková fólie, můžete do ní zabalit i jakékoli potraviny, i když ne přímo (lepší je např. zip sáček), ale jako izolační a ochranný prvek při náhodném kontaktu rozhodně potraviny nekontaminuje.